Y3 Mağara Simülasyon Yarışması Başlıyor


Önemli Tarihler
Son başvuru tarihi
05/04/2024, 23:59:59
Yarışmanın bitiş tarihi
31/05/2024, 23:59:00
Ödül Töreni
Amaç ve Kapsam

Yarışma ile otonom araçlar için simülasyon ortamında geliştirilecek en iyi algoritmanın ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Geliştirilen algoritmaların değerlendirilmesine, öncelikle Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından sağlanan, Savunma Sanayii Yapay Zekâ Platformu kullanılarak, Gazebo simülasyon ortamındaki sanal parkurda gerçekleştirilecektir.

Yarışma simülasyon ortamı olmak üzere insansız kara ve hava aracı ile başlangıç ve bitiş noktası arasında otonom sürüş yapılmasını kapsamaktadır.

Gazebo simülatör ortamında oluşturulmuş sanal parkurda, HAVELSAN tasarımı olan Kangal İKA ve İHA’nın üzerinde bulunan sensörler ve geliştirilecek algoritmalar vasıtası ile uygun bir şekilde otonom olarak hedef noktaya ulaşılması gerekmektedir.

Yarışma parkurunun kara bölümü Kangal İKA ile hedef noktasına ulaşılması ve ikinci mağara bölümü, Kangal İKA üzerinde bulunan İHA’nın mağara içerisinde bulunan hedef noktaya ulaşılması ile tamamlanacaktır.

Ödüller

Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar, yarışmada Derece Ödülleri (Birincilik, İkincilik, Üçüncülük) için yarışır.

  • 1. Takıma 240.000 TL
  • 2. Takıma 180.000 TL
  • 3. Takıma 120.000 TL

para ödülü verilecektir.

Ödüllerin dağıtılıp dağıtılmaması SSB tasarrufundadır. Yarışmaya yeterli katılımın olmaması, Yarışmacıların beklenen performansa erişememesi gibi, ancak bunlarla sınırlı olmayan çeşitli nedenler ile, SSB Yarışmayı veya ödül dağıtımını iptal edebilir ya da ödül miktarını değiştirebilir.

Ödüllerden kaynaklanan tüm mali yükümlülükler (vergi, harç vb.) ödül alan Yarışmacılara aittir.